Kaikkien aikojen mitalitaulukko


Kultaa
Hopeaa Pronssia Osallistumisia
Röntgen Rock
3 0 0 3
Sairas Veto
2 1 1 5
Team Westcoast
1 0 0 3
Jääkarhut
1 0 0 1
Team PP
1 0 0 1
The Clowns A Jr.
0 4 0 8
Mäntän Merikarhut
0 2 1 4
Veteranos
0 1 0 1
The Clowns Edustus
0 0 3 8
Pietarin Pallotoverit
0 0 1 1
MMH
0 0 1 1
 

Vuosittaiset tilastot

Vuosi 2018

Lopputulokset

I. Team PP
II. Sairas Veto
III. The Clowns Edustus

Osallistuneet joukkueet

Hoitajat (EST)
Sairas Veto (FIN)
The Clowns Edustus (EST-FIN)
The Clowns A Jr. (FIN)
Mäntän Merikarhut (FIN)
Kummitusjuna (EST-FIN)
Young & Old (EST-FIN)
Vyölaukku (EST-FIN)
GTI (EST)
Team PP (FIN)
Kuppipojat (EST)
HALS (EST-FIN)

Muuta

Turnauksen finaali pelattiin katulamppujen valossa.

Ratoja: 1

Joukkuekoko: 2-4 henkilöä

 

Vuosi 2017

Lopputulokset

I. Sairas Veto
II. The Clowns A Jr.
III. The Clowns

Osallistuneet joukkueet

First Timers (GER)
Kurrankierittäjät (FIN)
Laasit (EST)
Mõisaküla Härjad (EST)
Ohtlikuo Jäätmed (EST)
Sairas Veto (FIN)
Taikurit (FIN)
Team A/B (EST/FIN)
The Clowns Edustus (EST-FIN)
The Clowns A Jr. (FIN)
The Clowns B Jr. (FIN)

Muuta

Turnaus järjestettiin ensimmäistä kertaa Nõmmkülan uuden esiintymislavan ympäristössä.

Ratoja: 2

Joukkuekoko: 2-3 henkilöä

 

Vuosi 2016

Turnausta ei järjestetty

 

Vuosi 2015

Lopputulokset

I. Jääkarhut
II. Mäntän Merikarhut
III. MMH

Osallistuneet joukkueet

Jääkarhut (FIN)
MMH (EST)
Mäntän Merikarhut (FIN)
The Clowns Edustus (EST-FIN)
The Clowns A Jr. (FIN)

Muuta

Turnaus järjestettiin poikkeuksellisesti Tallinnassa, Radio SSS:n vanhan studiorakennuksen takana.

Ratoja: 1

Joukkuekoko: 3-4 henkilöä

 

Vuosi 2014

Lopputulokset

I. Röntgen Rock
II. The Clowns A Jr.
III. The Clowns

Osallistuneet joukkueet

Angaari Siilid (EST)
Dunghill (EST)
Hakkapelita (EST)
Kalurid (EST)
Kelmiküla (EST)
Like a virgin (FIN)
Muhulased (EST)
Muhumemm (EST)
Muhu munuksed (EST)
Puliukot 1 (FIN)
Puliukot 2 (FIN)
Röntgen Rock (EST)
The Clowns Edustus (EST-FIN)
The Clowns A Jr. (FIN)
Vahtra (EST)

Muuta

Iltajuhlassa esiintyi kuuluisa Virolainen bändi Kukkerpilid.

Ratoja: 4

Joukkuekoko: 3-4 henkilöä

 

Vuosi 2013

Lopputulokset

I. Röntgen Rock
II. Veteranos
III. Pietarin Pallotoverit

Osallistuneet joukkueet

Angaari siilid (EST)
Bikers (FIN)
Drinking Team (EST)
J.B.R. (EST)
Jokerit (EST)
Kassi (EST)
Muhulased (EST)
Peruna Pussy (EST)
Pietarin Pallotoverit (RUS/FIN)
Purdal Samp Orchestra (EST)
Röntgen Rock (EST)
Sairas Veto (FIN)
Sangritas (FIN)
Seniors (EST/FIN)
The Clowns Edustus (EST-FIN)
The Clowns A Jr. (FIN)
Vahtra (EST)
Veteranos (EST/FIN)
West Coast (FIN)
Winners (EST)

Muuta

Toisena juontajana turnauksessa oli Radio Manian juontaja Margus Pilt.

Ratoja: 4

Joukkuekoko: 3-4 henkilöä

 

Vuosi 2012

Lopputulokset

I. Röntgen Rock
II. Mäntän Merikarhut
III. Sairas Veto

Osallistuneet joukkueet

Aspliväljä (EST)
F-olio (FIN)
Harakas (EST)
Humanoidid (EST)
JBR (EST)
Muhu Monsters (EST)
Mäntän Merikarhut (FIN)
Päike (EST)
Röntgen Rock (EST)
Sairas Veto (FIN)
Team Nökö (FIN)
Team Westcoast (FIN)
The Clowns Edustus (EST-FIN)
The Clowns A Jr. (FIN)
Universum Winners Team Pluto (FIN)
Eesti Singles (EST)
Watti Hatit (FIN)

Muuta

Turnauksen tuomarina toimi myös Seppo Mäkelä, joka toimi jääkiekon SM-liigassa huipputuomarina vuosina 1974-1999.

Ratoja: 4

Joukkuekoko: 3-4 henkilöä

 

Vuosi 2011

Lopputulokset

I. Team Westcoast
II. The Clowns A Jr.
III. Mäntän Merikarhut

Osallistuneet joukkueet

Angaari siilid (EST)
Dogbone (EST)
Mäntän Merikarhut (FIN)
Sairas Veto (FIN)
Team Westcoast (FIN)
The Clowns Edustus (EST-FIN)
The Clowns A Jr. (FIN)

Muuta

Turnaus järjestettiin ensimmäistä kertaa Muhun saarella Nõmmkülan kylässä.

Ratoja: 2

Joukkuekoko: 2-3 henkilöä

 

Vuosi 2010

Lopputulokset

I. Sairas Veto
II. The Clowns A Jr.

Osallistuneet joukkueet

Angaari siilid (EST)
Red Machine (RUS)
Sairas Veto (FIN)
The Clowns Edustus (EST-FIN)
The Clowns A Jr. (FIN)

Muuta

Turnaus Tallinnassa Alfredi Pubin lähistöllä.

Ratoja: 2

Joukkuekoko: 2-3 henkilöä